Skip to content

Міфи і факти про SSD

Твердотільний диск або SSD – якщо коротко то це диск,  в якому немає нічого, що обертається, вібрує і дзижчить як в HDD! Плюс – просто божевільна швидкість запису \ читання даних!

Існує багато міфів про SSD в яких описуються їх жахливі недоліки. Давайте розглянемо основні з них:

ssd

● SSD НЕ надійні
“Та твій SSD попрацює рік і накриється, а якщо на довго вимкнеш комп’ютер дані пропадуть!”
Цей міф з’явився в часи становлення ринку. В основному це заслуга компанії OCZ з лінійками дисків Vertex 2 і Agility. Вони виходили з ладу просто пачками, але були відносно недорогі і на той час майже найпоширенішими. Тому при загальній оцінці SSD дисків бачилася сумна картина загальної ненадійності. Просто це були диски з відвертими недоробками і судячи з усього остаточне тестування було покладено на плечі покупців. Пристрої ж інших виробників в більшості своїй працюють і донині. Та й диски інших лінійок компанії OCZ були часто бракованими. Реальні тести показують, що SSD набагато надійніші, ніж прийнято вважати.

● Флеш-пам’ять має обмежений ресурс і швидко виходить з ладу
У цьому міфі винні і чутки, та й самі виробники. Спростовано цей міф напрочуд ентузіастами, а не самими виробниками. Ресурс дійсно обмежений. У сучасних дисках використовується флеш типу MLC (щільність 2 біта на комірку), а в майбутньому широке поширення отримає TLC (3 біта на комірку).

MLC має гарантований ресурс 3000 циклів перезапису. Тобто при обсязі накопичувача 128Гб ми отримуємо:

128Гб * 3000 = 384000Гб – теоретичну межу запису

Для експлуатації в розумний строк рівний 5 рокам отримуємо:

384000/5/365 = 210Гб / добу = 2.5Мбайт / сек – тобто ми можемо записувати з такою швидкістю дані на ссд протягом 5 років цілодобово!

У підсумку про міф з флеш-пам’яттю можна сказати, що ще нікому при практичному використанні не вдалося використати весь ресурс запису. При середньому застосуванні дійсно дуже важко записати за добу навіть 20Гб. Звичайно, якщо ви професійно займаєтеся серйозними графічними пакетами з великими обсягами даних фото-відео, то цілком імовірно що років за 3 вам вдасться неймовірними зусиллями підібратися до межі.

● Операційну систему потрібно налаштовувати для використання SSD: переносити (або відключати) файл підкачки, тимчасові папки програм, відключати режим гібернації і т.д.

Якщо на диск встановлюється Windows 7/8, то абсолютно нічого робити не потрібно (крім активації режиму AHCI в BIOS), ОС сама зрозуміє що це SSD диск і зробить деякі оптимізації. Якщо ж ОС копіюється зі звичайного диска на SSD, то тут дійсно варто скористатися деякими порадами і як мінімум перевірити чи включена команда TRIM і відключити планову дефрагментацію на цьому розділі, якщо вона

Отже, якщо у Вас є можливість придбати SSD, то зробіть це і нікого не слухайте! Перед Вами постане одне питання – який SSD вибрати? Ми вже публікували пости на цю тему, можете знайти їх у розділі “поради” ну або скористайтеся Google. Всім удачі!