Рельєфна клавіатура для тачскрінів

Компанія Tactus Technology представила робочу технологію , за допомогою якої можна створювати рельєф на сенсорному дисплеї. За таким принципом функціонує зникаюча” клавіатура, кнопки якої формуються у вигляді опуклостей на дисплеї

Каліфорнійська (США) компанія Tactus Technology показала в дії нову технологію, що дозволяє відчувати рельєф на поверхні сенсорного дисплея.

За командою користувача система формує опуклості на екрані, які можуть розташовуватися, скажімо, в місцях відображення віртуальних кнопок. Коли клавіатура не використовується, ці опуклості попросту зникають.

Принцип роботи системи заснований на заповненні нетоксичною рідиною спеціальних мікроканалів, розташованих в структурі лицьової панелі гаджета. При необхідності рідина може бути повністю відкачана, що робить екран абсолютно плоским. Залежно від тиску кнопки можуть бути м’якими або твердими на дотик.

Поки технологія знаходиться на стадії розробки. Фахівцям Tactus Technology належить вирішити ряд проблем, зокрема позбутися від шуму, який супроводжує процес формування опуклостей, а також забезпечити достатню міцність панелі для захисту від пошкоджень.

У поточній версії мікроканали мають строго певне розташування. Однак у перспективі розробники розраховують зробити можливим довільне формування опуклостей потрібного розміру.