Приховані можливості Windows

Яким би досвідченим користувачем ви не були – завжди є імовірність, що кілька команд, панелей, і додатків зуміли пройти повз вашу увагу. Ось кілька кращих прихованих трюків системи для Windows про які дійсно мало хто знає.

Windows-Defender

1. Win-X: Ваш новий улюблений шорткат

Дуже мало користувачів ОС Windows користуються цим корисним шорткатом.  Він запускає Windows Mobility Center – контрольну панель, яка з’являється тільки в Windows 7 (і Vista). Центр мобільності дозволяє управляти всім, що пов’язано з мобільними комп’ютерами – профілем батареї, включенням/виключенням бездротових з’єднань, яскравістю дисплея, і гучністю звуку. Якщо ви використовуєте зовнішній дисплей або Центр синхронізації Windows , елементи управління для цих програм також будуть доступні через Центр мобільності. У Windows 8 призначення комбінації Win-X змінили – тепер вона видає список шорткатів до інших компонентів ОС.

2. Запишіть кожен свій клік і натискання на кнопку

Кожен, хто хоч раз допомагав по телефону своєму технічно безпорадного родичу зробити щось на комп’ютері, знає, наскільки важко буває провести його через всі кроки, щоб він впорався зі своїм завданням. Тепер Windows включає в себе інструмент під назвою Problem Steps Recorder. Ви можете знайти його в “Record steps to reproduce a problem» в меню Пуск для Windows 7 або просто в “Steps Recorder» в Windows 8. Запуск цього інструменту відкриває дуже просте діалогове вікно, в якому ви можете зробити по суті всього одну річ – натиснути Почати запис. Після цього Windows запише все, що ви зробите – рухи мишею, кліки, клавіатурні команди, і набрані символи. Після закінчення запису файл буде збережений в HTML документ в архіві ZIP, включаючи скріншоти кожного кроку і опис до кожного з них.

3. Shift-ЛКМ в панелі завдань відкриє ще одну копію програми

Затисніть Shift, і клікніть на іконку програми в панелі завдань – і система відкриє другу його копію. Те ж саме можна зробити, клацнувши правою кнопкою миші на іконку і вибравши назву програми (як правило, третя сходинка знизу списку). Це однаково працює в і Windows та 8 .

4. Пряма обробка скріншотів

Система Print Screen завжди була дещо надто хитромудрою для регулярного використання. Новий інструмент Windows 7  “Ножиці” дозволяє вам робити скріншоти, обрізати і підписувати зображення – а потім вибирати, куди їх зберегти. Windows 8 пропонує ще один апгрейд для Print Screen. Замість натискання на кнопку PrtSc натисніть Win+PrtSc – це зробить повноекранний скріншот, а потім автоматично збереже його у вашій бібліотеці Зображень.

5. Використовуйте файлову історію для легкого створення резервних копій

Windows 8 додала в свій функціонал неймовірно просту систему створення резервних копій, про яку мало хто знає – File History. Щоб використовувати її, просто підключіть зовнішній накопичувач, і для Windows автоматично заархівує файли на нього. При цьому вона збереже старі версії файлів, так що якщо ви випадково запишіть щось поверх важливого документа – ви завжди зможете його відновити. Активуйте File History, ввівши його в рядок пошуку в ОС Windows і вибравши Увімкнути. Інший додаток, доступне в меню “Відновити файли з файл історії” дозволить вам відновити загублені дані