Microsoft робить спроби прив’язки обладнання до Windows 10.

На конференції WinHEC представники Microsoft підтвердили інформацію, що виробники обладнання при отриманні сертифікату сумісності з Windows 10 не будуть зобов’язані надавати кошти для забезпечення установки альтернативних ОС.

Програма сертифікації обладнання для Windows, що дає можливість розміщувати логотип “Designed for Windows”, зобов’язала виробників включити за замовчуванням UEFI Secure Boot, але у випадку з Windows 8 також вимагала реалізації можливості відключення UEFI Secure Boot і забезпечення засобів для установки минулих випусків Windows або сторонніх ОС , що не підтримують UEFI Secure Boot. Така вимога було введено після критики представників індустрії та спільноти, викликаної побоюваннями, що Microsoft намагається прив’язати користувачів до своєї системи. Для Windows 10 ситуація зміниться і за правилами сертифікації можливість відключення UEFI Secure Boot стає опціональною. Її реалізація буде залежати від бажання виробника.

Для забезпечення роботи на комп’ютерах, сертифікованих для Windows 10 і які не мають можливості відключення режиму UEFI Secure Boot, розробники сторонніх систем повинні будуть використовувати UEFI-завантажувач, завірений ключем Microsoft, або в індивідуальному порядку домовлятися з кожним виробником обладнання про включення їх ключів в прошивку. Іншою проблемою є втрата контролю користувача над обладнанням. При неможливості відключення UEFI Secure Boot, користувачі не зможуть встановити на свій комп’ютер програмне забезпечення на свій розсуд і будуть прив’язаний до операційної системи, яку вибере для них виробник.

Джерело: http://www.opennet.ru/opennews/art.shtml?num=41881