Чим загрожує перегрів ноутбука?

Over-Heating-Laptop

   Досить часто ми стикаємося з випадками, коли при ремонті ноутбука потрібно міняти чіп північного моста або відеокарти. Це трохи дорого коштує (близько 800 гривень), тому ми розкажемо вам як запобігти виходу з ладу даних елементів. Майже єдиною причиною, яка приводить по поломки чіпа, є перегрів компонентів комп`ютера. При цьому не так страшне поступове нагрівання даного елементу як раптова зміна його температури. В даній ситуації через раптове розширення/звуження металу при нагріванні/охолодженні чіпа втрачається контакт між самим кристалом і підкладкою (на малюнку). Після цього єдиним виходом стає лише заміна даного елемента.

   Для того, щоб уникнути цієї неприємності, потрібно слідкувати за станом своєї машини. Нижче наведено кілька простих порад, які допоможуть визначити Вам, коли з Вашим лептопом щось не так.

     Ноутбук сильно нагрівається.

     Найчастіше перегрів відбувається у випадку сильного запилення радіатора, як наслідок, гаряче повітря не може вийти назовні і машина перегрівається. В цьому випадку потрібно добратися до кулера та системи охолодження і просто почистити від пилу і “валянка”.

   Але будьте обережні при розборі корпусу, системи охолодження, тому що після чистки обов`язково потрібно замінити термопасту/термопрокладку. Якщо ж Ви не впевнені у своїх вміннях  і у Вас немає відповідних інструменів чи матеріалів, ризикувати не варто, просто довірте Вашу машину професіоналам, інакше неправильна чистка може призвести до виходу з ладу чіпів північного моста/відеокарти.

     Іншою причиною перегріву може бути засохша термопаста/термопрокладка, яка неефективно проводить тепло між кристалом чіпа та системою охолодження. Її необхідно просто замінити. Значно рідше, однак, трапляється, що до перегріву призводить часткова несправність системи живлення. В даному Вам допомогти зможе тільки фахівець.

     Що по трібно робити, щоб зменшити ризик перегрівання?

   Перш за все потрібно час від часу слідкувати за температурою на процесорі і чіпах. Для цього їснують спеціальні програми: Aida x64, SpeedFan, тощо. для ноутбука нормальною є температури:

– у стані спокою – не више 55 градусів на Цельсієм;

– при навантаженні – не вище 75 градусів на Цельсієм:

     Якщо температурні показники вищі за подані, необхідно вжити певних заходів. Також явною ознакою перегрівання є той факт, що дуже сильно шумить вентилятор, при чому навіть коли на ноутбуці запущена лише операційна система (можна не хвилюватися коли при запуску лептопа кулер дуже голосно шумить протягом 3-5 секунд, просто на даному моменті відбувається тест його компонентів).

     Ідеальна поверхня для роботи ноутбука – чистий робочий стіл. у більшості моделей вентилятор втягує холодне потря знизу,а гаряче відводиться вбік, тому коли Ви користуєтесь лептопом на м`яких поверхнях (ліжко, товста скатертина, при використанні на колінах потрібно слідкувати, щоб не закрити ногою вентиляційний отвір знизу).

     Якщо ж Ви бачите, що ноутбук перегрівається, однак часу для самостійного чищення чи походу в сервіс у Вас немає, обмежте використання сплячого режиму або режиму очікування, тому що в даному випадку при пробудженні системи температура на чіпах зростає швидше ніж при звичайному включенні. Але довго зволікати не варто. Краще заплатити 50-100 гривень і ноутбук Вам повернуть за 2-3 години, ніж чекати 1-2 тижні і віддати за ремонт 800-900 гривень.